Potvrzené lektvary a recepty v Hogwarts Legacy

Lektvary jistě budou důležitou součástí hry stejně, jako jsou důležitou součástí kouzelnického světa. Abychom se lépe připravili do školy čar a kouzel, podíváme se na některé lektvary a jejich přípravu.

Lektvary jsou nedílnou součástí světa Harryho Pottera a v Hogwarts Legacy tomu jistě nebude jinak. Hned v prvním ročníku budete mít hodinu lektvarů. Vyučujícím ale nebude Snape, můžete být klidní, bude to učitel na následující fotografii.

Z toho, co zatím o lektvarech víme, že bude jen na vás, jak moc se do tohoto umění opřete. Pokud se rozhodnete lektvary nepoužívat, stačí splnit předmět. Dobré lektvary pro boj ale budou vyžadovat um a přesnost při vaření.

Lektvary a a je vařit

Na následujících řádcích si popíšeme, jak bude vaření lektvarů v Hogwarts Legacy fungovat a projdeme si některé potvrzené lektvary. Prozatím můžeme prozradit, že Amorův šíp (nápoj lásky) ve hře nebude.

Vaření Lektvarů bude samostatný předmět a budeme vařit lektvary jak známe, tak ty, které budeme sami vymýšlet. Podle herních videí to vypadá, že budeme mít možnost používat lektvary v boji, zatím ale není jisté kolik jich postava unese nebo jak drahá bude jejich výroba. Více světla do této problematiky vneslo představení předobjednávky pro Playstation, kde je řada exkluzivních bonusů. Konkrétně se jedná o to, že ti, kdož si hru pro Playstation předobjednají, získají recept k lektvaru Felix Felicis. To nám napovídá, že recepty budou nedělitelnou součástí vaření lektvarů. S receptem pak zřejmě lektvar přibyde do nabídky a s potřebnými ingrediencemi jej můžete vařit opakovaně. Zde jsou některé potvrzené lektvary:

Lektvar neviditelnosti

Velmi náročný lektvar na přípravu. Bude se jistě hodit při prozkoumávání společenských místností ostatních kolejí. Jistě se ptáte, proč si prostě nenasadit neviditelný plášť. Ten se ve hře zřejmě neobjeví, protože není přístupný obyčejným studentům.

© Portkey Games

Léčivý lektvar

Tento lektvar samozřejmě ve hře nemůže chybět. Jednak protože je potřeba občas postavu vyléčit ze zranění. Jednak protože se jedná o lektvar, který se používal již ve starých hrách z 20. let. Jedná se o klasický léčivý lektvar a je zelený.

© Portkey Games

Felix Felicis

Jak již bylo řečeno, ve hře se objeví i lektvar Felix Felicis, který může být velmi mocný. Pokud jej použijete, zdá se, že i ve hře budete mít celý den obrovskou dávku štěstí. Tento lektvar je potvrzen skrze předobjednávku Playstation verze, ke které je jako bonus recept právě na tento lektvar.